18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, що був започаткований 12 листопада 2015 року Постановою Верховної Ради України.

До вісімдесятої річниці трагедії вихованці історичного клубу «Скіф» Софія НОВІКОВА та Степан СТАДНИК під керівництвом викладача Юлії БУРГАЗ підготували та провели усний журнал у групах коледжу з теми: «Зламані крила свободи» (111С, 121С, 131С, 119Л, 119Ф, 219Л, 229Л).

Здобувачі освіти дізналися про події 1944 року, коли було розпочато депортацію кримських татар з Криму до Середньої Азії. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини; близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах, а в місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Український народ теж зазнав переслідувань і репресій, а також став жертвою радянського геноциду Голодомору 1932-33 рр., тому ми усвідомлюємо та поділяємо біль трагедії кримськотатарського народу. Але наші народи не зламати – крила свободи принесуть нам омріяну Перемогу!