На фельдшерському відділенні здійснюється підготовка медичних фахівців зі спеціальності 233 Медсестринство спеціалізації Лікувальна справа кваліфікації Фельдшер.

Термін навчання в коледжі на основі базової загальної середньої освіти – 4 роки, повної загальної середньої освіти – 3 роки.

Слово фельдшер (нім.Feldscher) походить від слова «фельд», тобто «польовий (лікар)». Так у Німеччині називали військового лікаря, який лікував поранених у польових умовах.

Діяльність фельдшера передбачає: проведення обстеження пацієнтів, встановлення діагнозу, прийняття професіональних рішень та надання відповідної медичної допомоги.

Недарма сьогодні фельдшерів називають «маленькими лікарями», адже саме вони є основною медичною ланкою в селах та невеликих містечках. Саме вони мчать машиною екстреної допомоги на порятунок життя людини. Саме вони виносять з поля бою поранених; часто долають пішки не один кілометр і в сніг, і в дощ, і в спеку чи холод, поспішаючи на поміч хворим.

Очолює відділення Гуненко Ірина Олександрівна - креативна і цілеспрямована, вона завжди у пошуку нових ідей, сучасних методів роботи зі студентами. На фельдшерському відділенні панує атмосфера творчості й довіри.

Освітній процес на відділенні спрямовано на підвищення якості знань, підготовку кваліфікованих фахівців, конкурентноздатних на сучасному ринку праці, створення позитивного мікроклімату для навчання та дозвілля студентів.

Сучасна медицина потребує фахівців, які володіють новітніми технологіями лікування, догляду за пацієнтами  та надання медичних послуг відповідно до міжнародних стандартів на основі компетентнісного підходу. Підготовка кваліфікованих медичних фахівців відбувається в кабінетах доклінічної практики, в навчальних кімнатах, лабораторіях, стаціонарних та поліклінічних відділеннях лікувально-профілактичних закладів міста. Студенти мають можливість відпрацьовувати свої практичні навички та вміння в тренажерних кабінетах на сучасних муляжах і фантомах. Набуті знання і вміння здобувачі освіти удосконалюють під час виробничих та переддипломних практик на клінічних базах.

Цікаво й змістовно проходять лекції у великих, затишних аудиторіях із застосуванням сучасних мультимедійних технологій. Досвідчені, висококваліфіковані викладачі діляться зі студентами арсеналом теоретичних знань та практичних вмінь.

Для підготовки фахівця, здатного виконувати надважливі завдання щодо збереження і відновлення здоров’я пацієнта та готового до викликів сьогоднішніх медичних реалій, викладачі коледжу проводять різноманітні позааудиторні заходи: конференції, диспути, засідання круглих столів, майстер-класи, брейн-ринги, олімпіади, квести, конкурси професійної майстерності.

Підготовка фельдшерів здійснюється з метою набуття ними  теоретичних знань та практичних прийомів і навичок рятувати та зберігати життя людини, яка перебуває у загрозливому для життя стані, в умовах бойових дій чи надзвичайної ситуації. Під гаслом: «Запобігти. Врятувати. Допомогти» проводяться щорічні практичні тренінги за участю фахівців з тактичної медицини 3-го окремого полку спеціального призначення та Управління державної служби надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області.

На випускному курсі майбутні фахівці мають можливість додатково до навчальної програми пройти курси спеціалізації та оволодіти основами лікувального масажу та косметології.

Студенти відділення беруть активну участь у житті коледжу, створюють і проектують своє успішне майбутнє, виявляють активну громадянську позицію, проявляють творчі таланти.

Майбутні науковці випробовують свої сили, беручи участь у науково-теоретичних та науково-практичних конференціях обласного і всеукраїнського рівнів та міжнародних конкурсах студентів і молодих вчених, що сприяє їх професійному росту та успішному кар'єрному старту.

Грязнов Р. — квітень 2018 р. отримав Диплом ІІ ступеня на V Міжнародному медико-фармацевтичному конгресі студентів та молодих вчених при Буковинському медичному університеті.

Махиня Є. — квітень 2018р. нагороджений Грамотою за оригінальне наукове дослідження на V Міжнародному конгресі студентів та молодих вчених при Буковинському медичному університеті.

Щороку студенти відділення беруть  участь у різноманітних міських заходах:

  • профорієнтаційна акція для молоді «Спробуй професію»;

  • участь у студентському кварталі до святкування Дня міста, Дня Європи;

  • просвітницькі заходи «Молодь за здоровий спосіб життя» та «Майстерня здоров’я»;

  • благодійні акції «З добром і милосердям».

 

Активною учасницею волонтерського руху була студентка відділення Кузьменко А., яка і після закінчення коледжу у 2020 році продовжує місію добра. Сьогодні у соціальних проектах волонтерської справи беруть участь  Тинкалюк І., Мішкевич Є.

Студенти фельдшерського відділення також беруть участь в роботі громадських молодіжних організацій.

Випускники Хромушкіна Н. та Диченко В. – студенти-експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Заєць К. — член студентського парламенту міста.

На відділенні запроваджено студентське самоврядування, чітко налагоджена  робота суспільного деканату. Значна кількість представників відділення є членами студентської ради коледжу,спортивно-оздоровчого парламенту,ради гуртожитку. Це дає змогу студентам проявляти свої організаторські здібності, вдосконалювати комунікативні навики.

У 2016 році в коледжі засновано премію імені професора медицини Є.Й. Мухіна, якою щорічно нагороджується кращий студент коледжу, за вагомі досягнення в навчанні, активну громадянську позицію,участь у науково-практичних конференціях, конкурсах пошуково-дослідницьких робіт, благодійних акціях.

Гордістю фельдшерського відділення стали лауреати цієї іменної премії:

2016 рік — Кошова Катерина, група 429л

2017 рік — Грязнов Ростислав, група 419л

2018 рік — Семянікова Наталія,група 419л

2019 рік — Диченко Владислав, група 311л

2020 рік — Тинкалюк Іванна, група 311л

 

Кращі студенти коледжу отримують  стипендію міського голови. Неодноразово такими стипендіатами ставали представники фельдшерського відділення.

Директор коледжу та профспілковий комітет щорічно нагороджують кращого студента відділення, якого відкритим голосуванням обирають самі студенти.

Премії також отримують переможці конкурсів художньої самодіяльності та студенти-спортсмени, які здобули перемоги на різноманітних спортивних змаганнях міського, обласного, всеукраїнського рівнів, захищаючи честь навчального закладу.

На відділенні добре налагоджена виховна робота, яку організовують досвідчені керівники груп: Невмержицька Н.П., Турбай Т.В., Соловйова О.А., Кулібаба О.В., Ткалич О.В.,
Крутських І.О. Вони завжди готові прийти на допомогу, розрадити, підказати, підтримати . Це фахівці з великої літери,терплячі,тактовні, демократичні. 

Керівники груп проводять цікаві та різноманітні виховні заходи. Організовують зустрічі з випускниками, учасниками АТО (ООС), яким з перших днів довелося рятувати поранених бійців і допомагати в екстремальних ситуаціях на лінії розмежування; учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це також зустріч із представниками лікувально-профілактичних закладів міста, працівниками правоохоронних органів, представниками молодіжних та громадських організацій,  працівниками закладів культури та мистецтва.

 


Група 211л, керівник Турбай Т.В., надає шефську допомогу матері випускника коледжу, полеглого воїна-інтернаціоналіста Ходака Віктора.

Студенти групи 111л, керівник Невмержицька Н.П., постійно відвідують своїх підшефних: дітей-вихованців дитячого будинку.

Студенти фельдшерського відділення спрямовані на шанобливе ставлення до національних традицій та завжди із завзяттям готують різноманітні заходи: свято Вишиванки, Масляна, Андріївські вечорниці, Великодні барви; беруть активну участь у спортивних квестах, змаганнях «Нумо, хлопці!», «Нумо, дівчата!», конкурсах «Зорепад талантів», «Містер і Міс коледжу».

Студентське дозвілля таке ж активне, як і навчання. Разом з керівниками груп студенти відвідують музеї, виставки, здійснюють екскурсії, беруть участь в спортивних та мистецьких флешмобах, ходять в туристичні походи.

 

Студентська спільнота фельдшерського відділення рівняється на своїх наставників.

Багато випускників  відділення продовжують здобувати медичну освіту в університетах та академіях. Але переважна більшість фельдшерів працює на теренах України та поза її межами, адже випускники Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є.Й. Мухіна вирізняються глибокими знаннями та професіоналізмом.

Фельдшер – гуманна професія. Лише відчайдушна,смілива,мужня,розумна людина зможе  нести відповідальність за життя інших,не боятися труднощів, швидко приймати рішення і діяти.

То ж ми чекаємо на вас – відчайдушні й сміливі. Запрошуємо на навчання. Фельдшерське відділення -  саме для вас.

Для перегляду відеофрагментів студентського життя НАТИСКАЙ!