З початком сесії студенти відчувають емоційну напругу перед заліками та іспитами. Це пояснюється тим, що іспит сприймається як своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості, здібності, як критична ситуація, що впливає на соціальний статус, подальші перспективи навчання у навчальному закладі.

Найбільшої впевненості на іспиті додає знання предмету, однак існує кілька правил, які допоможуть якнайкраще підготуватись до сесії.

По-перше, краще відмовитись від вживання заспокоюючих засобів та медикаментів – вони гальмують мозкову діяльність і заважають концентруватись. Медикаменти краще замінити повноцінним здоровим сном (не менше 8 годин) і прогулянками на свіжому повітрі. Збалансований режим роботи і відпочинку допоможе відновити фізичні та психічні сили організму. Під час підготовки до іспиту, щогодини можна виконувати гімнастичні вправи - це допоможе зняти напругу в м’язах і додасть сил для засвоєння нової інформації.

Друге важливе правило – повноцінне харчування. Не можна відмовлятися від їжі через те, що треба готуватися. Відчуття голоду не допоможе добре засвоїти матеріал – скоріше навпаки. Їжа повинна бути багата на білок – сир, яйця, риба, м'ясо, бобові тощо. Він слугує будівельним матеріалом для організму та насичує головний мозок, що полегшує сприймання та запам’ятовування інформації. Однак, щоб білок засвоювався як слід, важливо випивати не менш, ніж 1,5 л води щодня. Також слід збагатити їжу вітамінними продуктами – овочами та фруктами, які зарядять організм бадьорістю та енергією. Вживання різноманітних каш, які багаті на вітаміни та мікроелементи, активізують мозкову діяльність. Перед самим іспитом можна з’їсти небагато шоколаду – це допоможе сконцентруватися на завданні.

Третє правило успішної підготовки до сесії – облаштування робочого місця. Порядок на робочому столі – порядок в голові, тому необхідно прибрати зайві речі та все, що буде відволікати від навчання. В інтер’єрі кімнати бажано мати жовтий колір – він піднімає настрій, підвищує працездатність та наповнює оптимізмом, а світлі відтінки синього допомагають зосередитись, заспокоюють. Стимулює роботу мозку та сприяє кращий концентрації уваги аромат розмарину, аромати лимона або апельсина зменшують пригніченість настрою, підбадьорюють, дозволяють відчувати себе енергійнішим. Аромат лаванди допомагає позбавитися хвилювання, дратівливості, страху, піднімає настрій, заспокоює, розслабляє.

Четверте правило мотивація. Чим вона сильніша, тим легше підготуватися до сесії. Визначте для себе цілі підготовки, напишіть, намалюйте, роздрукуйте мотиватори, які будуть стосуватися вашої самореалізації, майбутніх професійних досягнень. Формулюйте свої думки без частинки «не» - мотиватори повинні бути позитивними, стверджуючими. Наприклад, «я готуюсь до іспиту, щоб стати хорошим спеціалістом у своїй професії».

П’яте – послідовне засвоєння матеріалу. Перш ніж готуватися до екзамену, потрібно скласти план та чітко визначити, що саме сьогодні ви будете вивчати. В період підйому сил та поки не стомились – вчити найважчий, найскладніший матеріал, а коли активність йде на спад - повторюйте пройдене або відпочиньте. Обов’язково слід роботу чергувати із відпочинком – 40 хвилин занять, потім 10 хвилин відпочинку, після якого працездатність збільшується.

Якщо у вас краще працює зорова пам'ять – малюйте схеми пройденого матеріалу, якщо слухова – розкажіть прочитане сусіду по кімнаті. Можна застосовувати обидва прийоми одночасно.

Перед самим іспитом важливо добре виспатись, щоб мозок працював на повну силу. Будьте спокійними, рішучими та впевненими в собі. Бажаємо успіхів!