В Україні щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. За наказом з Москви бійці НКВД зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення, яке залишалося на півострові, та відправили в бік Узбекистану і в сусідні з ним райони Казахстану й Таджикистану. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.

До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Кіровоградському медичному фаховому коледжі імені Є.Й. Мухіна викладачем історії Бургаз Ю.В. для здобувачів освіти групи 119ф. було проведено лекцію-реквієм «Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу».

Офіційною причиною примусового вивезення стало звинувачення всього кримськотатарського народу у державній зраді та співпраці з нацистами. Хоча близько 15% кримськотатарських чоловіків воювали на боці Червоної армії. Здобувачі освіти дізналися про реальні факти, які раніше замовчувалися, ознайомилися з спогадами очевидців, тих, кому вдалося втекти.

Сьогодні кожен українець розділяє з кримськотатарським народом біль від трагедії 18 травня 1944 року. Ця дата нагадує, що можна злочинно відібрати в народу його землю, та неможливо відібрати в народу його дух і волю.

 19.05.2023-219.05.2023-3