Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до актуальних проблем українського суспільства - подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, віку, соціального положення тощо є порушенням прав людини та їм немає виправдання.

Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї.

Усвідомлення порушення прав людини – першочергове завдання кожного, а ефективна протидія цьому явищу допоможе зупинити так званий ,,біг поколінь по колу”. Крок за кроком необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства, яке виявляється ще гіршим ніж саме насильство. Не завжди ми розуміємо, що певні насильницькі дії щодо нас порушують наші права, честь, гідність, не знаємо своїх прав та як захистити себе. Саме тому практичним психологом Оленою Скопець спільно з начальником відділу по зв’язкам з громадськістю управління патрульної поліції в Кіровоградській області Оксаною Білобровою та офіцером поліції Ольгою Варіченко напередодні проведення акції «16 днів проти насильства» для студентів Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є.Й. Мухіна було організовано та проведено цикл зустрічей з «Профілактиці та запобіганню булінгу, кібербулінгу в освітньому середовищі», «Протидія домашньому насильству», «Протидія торгівлі людьми».

Присутні переглянули відеоролик “Вийди із кола насильства” - з таким закликом звертаються відомі українськи зірки. Інформація у вигляді презентації з протидії проявам насильства сприймалась та запам’ятовувалась легко. В ході профілактичних бесід до студентів були доведені поняття, види насильства та основні ознаки явища, причини насильства та шляхи подолання, з’ясували які наслідки має насильство, як поводитись у ситуації насильства, щоб мінімізувати негативні наслідки та куди звертатися по допомогу. Співробітники поліції в доступній формі ознайомили присутніх з основними положеннями законодавства, які пов’язані з питанням домашнього насильства, а також про відповідальність за наслідки вчинення домашнього насильства, передбачених Кримінальним кодексом України, на життєвих прикладах пояснювали як це реалізовується у практиці. Проведені заходи спонукають здобувачів освіти до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяють вихованню в них людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Особливою метою зустрічей є донесення до студентів розуміння небезпеки проявів насильства і жорстокого поводження в сім’ї, адже вони є не тільки руйнівною силою в родині, а і являються однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. У більшості випадків ця проблема є прихованою, в першу чергу, в силу ментальності громадян, через їх невпевненість і страх розповісти іншим про те, що вони стали жертвою насильства. Мова велась також про запобігання та вчасне реагування на випадки вчинення насильства в сімейному колі, стосовно жінок та дітей, а також торгівлі людьми.

В цей важкий для країни та українського суспільства в цілому час варто пам’ятати про загальнолюдські цінності, пріоритет захисту людського життя, здоров’я та гідності, недопустимості порушення гарантованих законодавством громадянських прав.

Бережіть себе та своїх близьких!

29.11.2022-2