Хоча б мінімальні фізичні навантаження щодня: зарядка, розтяжка, прогулянки на свіжому повітрі сприятимуть підвищенню настрою та працездатності.

Ранкові гігієнічні процедури, окрім підтримання чистоти, дозволять почувати себе більш бадьорими.

Думки: як не здатися тривозі.

Зміщуйте фокус думок про те, як все погано зараз на думки про те, що можна зробити, щоб покращити ситуацію. Необхідно поступово вчитися спрямовувати свої думки в позитивну сторону та оптимістично налаштовувати себе. Позитивне мислення вчить не зациклюватися на дрібних невдачах. Що б не відбувалося, важливо пам’ятати про те, що всі труднощі тимчасові. Практикуйте вдячність та цінуйте те, що маєте.

Емоції: пережити всі, але не дати їм собою оволодіти.

Проговорюйте людині, якій довіряєте, що ви відчуваєте.

Злість є адекватною та енергетичною реакцією. Виписуйте свою злість на аркуші паперу, після цього - порвіть та викиньте. Після вивільнення емоцій - перемикайтеся на обійми, теплий чай, добрі слова близьким і друзям.

Емоційне заціпеніння. Відсутність будь яких емоцій - також нормальна реакція. Не вимагайте від себе співчуття або будь-яких інших емоцій, якщо їх немає. Не звинувачуйте себе в беземоційності - це своєрідна захисна реакція, яка за якийсь час мине.

Бережіть себе та своїх близьких!

Психологічна самодопомога