g125 вересня групою 211Л був проведений захід, присвячений українському хірургу, анатому і педагогу. Засновник атласу топографічної анатомії людини, засновник військово-польової хірургії, започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях.

Він був сином військового чиновника Івана Івановича Пирогова, який служив у чині майора. Освіту Микола отримав спочатку вдома, а у 14 років став студентом-медиком Московського університету. Навчався Пирогов дуже старанно. Він досить вдало поєднував досвід і знання як хірурга, так і анатом. Микола Пирогов є винахідником багатьох інструментів, які згодом набули поширення. Найбільшим його відкриттям є прилад для загального наркозу. 14 лютого 1847 року Пирогов зробив свою першу операцію під ефірним знеболенням.

Микола Іванович першим застосував метод «льодової анатомії», результатом якого став чотиритомний атлас під назвою «Топографічна анатомія», що увічнив його ім’я. Саме Пирогов почав використовувати гіпсові пов’язки для лікування переломів.

Під час героїчної оборони Севастополя, куди Пирогов 1854 року потрапив добровольцем. У 1862 році М.І.Пирогов зберіг поранену ногу Джузеппе Гарібальді.

Своїм величезним досвідом лікар щедро ділився зі студентами. Багато років саме завдяки Миколі Івановичу в Києві були започатковані недільні школи.

Пирогов врятував життя g321-річному Д.І.Менделєєву, якого після закінчення педінституту було призначено учителем у Сімферопольській гімназії. По дорозі до місця роботи серйозно хворий Менделєєв звернувся за консультацією до знаменитого хірурга. Пирогов відразу спростував поставлений діагноз «сухоти» і швидко повернув пацієнта до повноцінного життя.

Дмитро Іванович назавжди зберіг почуття вдячності та захоплення Пироговим. «Оце був лікар! – часто говорив він. – Наскрізь людину бачив і зразу мою натуру зрозумів».

Останнє визнання

М.І.Пирогов помер 23 листопада (5 грудня) 1881 р. в с.Вишня, нині частина Вінниці. Його тіло забальзамували і поховали в мавзолеї в с.Вишня. Офіційно гробниця Пирогова іменується "церква-некрополь", тіло знаходиться нижче за рівень землі в траурному залі - цокольному поверсі православного храму, в заскленому саркофазі, до якого можливий доступ охочих віддати данину пошани пам'яті великого вченого.

Керівник групи 211Л Турбай Т.В.