q1(Сценарій заходу до Дня міста)

(1754 – 2020)

                                      Кропивницький!
                                      Наше рідне місто!

 

                       Улюблена колиска степова!
                       Твоїх очей немеркнуче намисто
                       Осердя України зогріва!

  

Навчальний заклад має стати для кожного студента осередком становлення громадянина-патріота України, здатного до саморозвитку та самовдосконалення.

q2q2aЛюбов до Батьківщини розпочинається з любові до своєї Малої Батьківщини. Кожен q3повинен знати історію свого краю, місця, де народився і виріс.

q4Бібліотекою медичного коледжу підготовлено сценарій, з якого студенти (особливо першокурсники, для яких це буде перша подорож по визначним місцям Кропивницького), дізнаються про історію заснування міста:

q5                             «На честь Єлисавети ж то святої
                             При забудові місто нарекли
                             Щоб від нещасть його,від бід, розбоїв
                             Молитви праведниці берегли»
.

q6Закладання фортеці відбулося у 1754 році, що підтверджується історичними документами, зокрема унікальним донесенням, що проливає світло на урочисту закладку фортеці святої Єлисавети.

q7Ми пишаємося тим,що живемо у місті, яке дало Україні професійний театр. Студентам цікаво буде дізнатися про акторський склад, провідних акторів на чолі з q8Марком Кропивницьким, який зі своїми сподвижниками відкрив світові скарби духовності українського театру, і багато q9зробив для того, щоб пробудити соціальну і національну гідність українського народу.

q10         Місто наше – місто не просте.
          Воно живе божественним сумлінням.
          І знову і квітує, і росте
          На радість нам, на щастя поколінням.

q11Багатьох людей, які вперше приїздили в наше місто, вражала його неповторна архітектура: «Єлисаветград недостатньо назвати гарненьким.

q12То є зовсім європейське і навіть вишукане місто», - писав Л.Троцький. Таким самобутнім і привабливим Єлисаветград став завдяки талановитим архітекторам і q13насамперед Якову Паученку, всесвітньовідомому архітектору, за проектами якого було q14збудовано більше 20 відомих q15шедеврів. (Ми запрошуємо здійснити відеоподорож по архітектурній спадщині Якова Володимировича).

q16Один з будинків, який був створений за проектом Я.Паученка, зараз живе цікавим життям, приймаючи щороку сотні відвідувачів, котрі цікавляться ним і як архітектурним пам’ятником, і як музеєм О.О.Осмьоркіна, всесвітньовідомого художника, нашого земляка, про талант якого студенти дізнаються, познайомившись з численними полотнами митця.

q17Розповідаючи про наших видатних земляків, не можна обійти увагою династію Тарковських:

- знайомство відбудеться з Надією Тарковською, дружиною Карпенка-Карого, ім’ям якої драматург назвав q18родове помістя Тарковських - Хутір Надія;

q19- з Олександром Тарковським – народовольцем, істориком, журналістом, поетом, перекладачем;

q20- з Арсенієм Олександровичем Тарковським – талановитим поетом. Одна з вулиць міста носить його ім’я;

q21- з Андрієм Арсенійовичем Тарковським – кінорежисером, який зняв 7 культових фільмів, відкривши нове уявлення про гідність людини і рівень її відповідальності.

Знайомство з творчістю цієї талановитої родини зробить глядачів духовно багатшим.

q22У цьому році ми відзначаємо 266 річницю заснування нашого міста. Запрошуємо класних керівників, викладачів, небайдужих до історії нашого краю ознайомитися зі сценарієм заходу і використати його у своїй роботі. (Текст має мультимедійне і відео супроводження.)

За повною версією звертатися до бібліотеки.