Надрукувати

DSC 1763Виховання студентів у дусі патріотизму, національної свідомості та гідності – щоденна потреба гуманістичного суспільства.

 29 вересня за рішенням Верховної  Ради України в усіх навчальних закладах нашої держави проводять уроки пам’яті.

 У цей день 1941 року нацисти знищили у Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреями. Серед невинно закатованих були тисячі українців, громадяни інших національностей.

DSC 1681DSC 1686

 Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Злочини у Бабиному Яру перевищували всі відомі до того часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни – це урок на майбутнє, щоб зберегти мир і запобігти насильству.

 З метою розкриття трагедії в Бабиному Яру, її впливу на долю людства, на історичну пам’ять сучасників 29 вересня 2016 р. в Кіровоградському медичному коледжі було проведено тематичну годину «Біль Бабиного Яру».

 Активну участь у підготовці заходу проявили студенти групи 129л (відділення загальноосвітньої підготовки). Хочу зазначити, що ці студенти щойно переступили поріг нашого навчального закладу, але вже намагаються гордо нести ім’я студента-медика.

 Зворушливо, емоційно проникливо звучав нарис про ті події із уст Романушко Вікторії, Гришиної Євгенії, Коваленко Вікторії, Кравчук Яни, Марченко Альони, Ляуш Олександри, Кудрявцевої Зорини, Мусіяки Валерії, Гаран Світлани, Зіменко Альони, Мацак Анни, Гросул Аліни, Ляпало Анастасії, Шаєц Євгенія, Коган Еннеси.

DSC 1689DSC 1692

 До мультимедійного забезпечення теж долучились наші студенти. Була вдало підібрана фотодокументація Могулько Оксаною, а Гришина Євгенія  створила мультимедійну презентацію.

 До художнього оформлення аудиторії долучилась юна художниця, а за покликанням серця фельдшер – Скрипник Анна.

 Ляуш Олександра намагалась передати тематику виховної години через пісню «За Україну».

 Студентка групи 229л Потієнко Антоніна теж внесла музичне вкраплення, виконавши пісню «Моїй Україні».

 Велику допомогу в добірці матеріалу для сценарію заходу надали бібліотекарі Касімова Валентина Олександрівна та Тітова Олена Миколаївна.

 Директор студентського клубу Міхеєва Антоніна Олександрівна допомогла у підбірці музичного супроводу відкритої тематичної години.

DSC 1706DSC 1759

 Тож кожен з учасників намагався своїми діями, серцем і душею показати свою причетність до єдності українського і єврейського народів.

Похилений вітром осіннім,
Над Бабиним Яром стою.
Отця сивобрового бачу,
І брата, і матір свою.

Не тут вони тяжко вмирали,
Не тут вони зморені сплять.
Та їхні молитви й благання
В деревах десь тут шелестять.

Тут Київ та рід мій козацький,
Тут наша свобода в крові.
Над братнім усопшим народом
Ми молимось, мертві й живі.

Я бачу – то мамині сльози
Блискочуть на хвилях Дніпра,
Я знаю – моя Україна
Воскресне на поклик добра!

 

Керівник групи 129л     Соловйова О.А.