ch01

 

до 35-ї річниці від дня чорнобильської трагедії

(на допомогу куратору групи)

Марія Яновська

Чорнобильська трагедія

Весна в розмаї. Двадцять шосте квітня.

Тривожна ніч. Здригнулася земля.

Невинно вишні чарували цвітом,

А вибух все навколо спопеляв.ch02

Дзвінок в пожежній.

Швидко мчать машини.

В четвертім вибух і прорвало дах.

Відважні хлопці мужньо, безупинно

ch03

 

У пекло йшли,забувши біль і страх.

Вогонь потрібно погасити прудко,

Бо поруч три реактори стоять.

Водневий вибух може бути швидко.

У Прип’яті прокинулись,не сплять.

Прийшли на допомогу всі охочі,

Не відчуваючи, не знаючи біди.

Вогонь гасили довго: дні і ночі.

На все життя залишились сліди.

До лиха не були вони готові:

Студенти, водії та шахтарі,

Робітники і льотчики, й військові,

Медсестри, санітари, лікарі.

Ми вдячні людям тим,що врятували

Усю планету в найскрутніший час.

Ми перед вами всі заборгували.

Скажу сьогодні просто, без прикрас.

ch04

Чорнобильська трагедія – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер,реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасникам Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.ch05

Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

ch06

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був покритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдат, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинки спочатку другого, а потім першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній. 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.ch07

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них і викладачі нашого коледжу.

ch08

 

 

Круглікова Валентина Миколаївна - лікар-терапевт.

У 1986 році з 11 червня по 11 вересня добровільно працювала на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, була керівником бригад медслужби від Кіровоградської області. За самовіддану працю В.М.Круглікова нагороджена грамотою Президії Верховної Ради України.

 

ch09Байдануца Василь Іванович - лікар-анестезіолог.

За наказом обласного комісаріату працював на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, був начальником медичної служби з квітня по жовтень 1989 року. Нагороджений грамотами та медаллю «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

ch10Навічно залишиться в пам’яті українського народу подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Встають і відходять в легенду

Пророки завітів нових.

І ризи у них із брезенту

І каски, як німби у них.

Борис Олійник