29 січня 2020 року з метою збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольного руху в період Української революції 1917 – 1921 років студенти відвідали захід у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї.

Бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року біля села Пам’ятне Чернігівської області, для українського народу є яскравим прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, утвердивши патріотичний дух незборимої нації.

До переднього слова було запрошено головного спеціаліста департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцьку Олену. Вона акцентувала увагу присутніх на значенні подвигу Героїв Крут в наш час, коли українські воїни, ціною власного здоров’я й життя захищають рідну землю від російського агресора.

Кандидат історичних наук, доцент Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка Проскурова Світлана у своєму виступі розповіла про передумови війни УНР з більшовицькою Росією та зазначила про необхідність подальших досліджень «білих плям» періоду 1917–1921 років, як історії України в цілому, так і нашого краю зокрема.

2

3

4

5

6