В умовах українських реалій, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання молоді.

Сьогодні єдиний шлях повернення державності ‒ громадянсько-патріотичне виховання молоді. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму місті, в моєму навчальному закладі, країні мене стосується, що залежить від мене. Патріотизм – це одна із якостей людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, йдучи впевнено та безстрашно до своєї мети. Тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе в єдності зі своїм народом, він живе своїм народом, адже життя народу стає його життям.

Патріотичне виховання у нашому навчальному закладі здійснюється під час проведення навчальних занять, через систему різноманітних виховних заходів.Основою якого є планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у студентів почуття патріотизму, тобто відповідального ставлення до Батьківщини, розвиток національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність та потребу зробити свій внесок у долю Батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу.

Стрижневим моментом системи формування патріотичних якостей є історичні традиції перемог українського воїнства, самопожертва в ім’я захисту Батьківщини. Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема, у ХХ-ХХІ століттях це ОУН, УПА, дисидентський рух, студентська Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності.

Небайдужими залишають молодь історичні приклади прояву патріотизму однолітків (бій під Крутами, національний молодіжний рух в західній Україні, «живий ланцюг» на підтримку незалежності України у 1990 році, участь студентства в подіях Майдану та російсько-українській війні). Живим прикладом мужності і героїзму є захисники України, що боронили країну в минулому і зараз обороняють нашу державу від російської агресії. Викладачі та студенти нашого навчального закладу є активними учасниками заходів патріотичного спрямування.

29.01.2019 року До дня пам'яті Героїв Крут в обласному центрі відбувся мітинг, у якому прийняли участь представники різноманітних організацій, студенти навчальних закладів міста, а також не байдужі до відголоску історичних подій люди. Згадувалися цікаві історичні факти про те, як в бою під Крутами приймали участь 600 бійців, 4 з яких були нашими земляками, як приклад Володимир Шульгин, який народився в нашому місті. Серед воїнів, які брали участь у боях, були хлопці з різних регіонів України тому БІЙ ПІД КРУТАМИ ЩЕ НАЗИВАЮТЬ СИМВОЛОМ СОБОРНОСТІ.

Заступником директора Присяжнюк С.С. організовано студентів першого курсу (групи 111л, 111с) Кіровоградського медичного коледжу ім.Є.Й.Мухіна, які прийняли участь у мітингу, поклали квіти до пам’ятної дошки Олександра та Володимира Шульгіних.

Обговорюючи історичні події зі студентами, ми нібито поринули у прірву страждання, болю, що переплітаються з поняттями героїзму, обов’язку, любові до своєї країни, національної гідності, і в мене промайнули рядки з вірша поетеси Лесі Храпливої «Ви стали прикладом усім, про Вас нікому не забути! В понурій темряві віків світити будуть завжди Крути!».

Під час заходу неодноразово проводили паралелі між подіям столітньої давності і подіями останніх п'яти років в країні. Зокрема, згадали військовополонених з Кіровоградської області. Виступила також мама військовополоненого в Москві командира катера "Бердянськ" Романа Мокряка - Наталія, яка приїхала разом зі своїми учнями, зачитувалися вірші, присвячені військовим, у яких звучало питання, коли закінчиться війна, і батько повернувся додому.

Тому метою нашого навчального закладу на сучасному етапі – є необхідність виховати молодь гуманною, творчою, відповідальною, з активною життєвою позицією, яка могла б реалізувати себе. Без пробудження таких моральних феноменів, як патріотизм, обов’язок, совість, почуття власної гідності, працелюбність навряд чи можна розраховувати на поліпшення ситуації в країні.

О.Мир’ян,

викладач основ психології,керівник групи 111л