9 листопада студенти Кіровоградського медичного

коледжу ім. Є.Й. Мухіна взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця атмосфера єднання традиційно панує в Україні вже 18 років поспіль. Тож, як бачимо, радіодиктанту єдності – 18!

Цього року диктант називався «Крила України». Його автором став викладач, автор підручників з української мови Олександр Авраменко.

До речі, радіодиктант єдності присвячений Дню української писемності й мови, який відзначають щороку 9 листопада.

                                                                                                         Савченко Дмитро,

                                                                                                         студент групи 129Л

 

Крила України

  Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме «Мрією» назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.

  Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом «Тіні забутих предків», зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?

   Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!

Всеукр 2