У конференції взяли учать фахівці, які конкретно опікуються питаннями паліативної та хоспісної допомоги у м. Кропивницькому та Кіровоградській області: начальник управління охорони здоров’я міської ради м. Кропивницького Макарук О.О., головний лікар КЗ «ЦМЛ м. Кіровограда» Артюх О.І., фахівці Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

На конференції обговорювались питання становлення паліативної допомоги в Кіровоградській області та м. Кропивницькому (Макаревич М.Г. – головний фахівець департаменту охорони здоровя ОДА за спеціальністю «Паліативна та хоспісна медицина»); про зміни у правових умовах надання паліативної допомоги (Гардашніков А. Л. – лікар-онколог, КЗ «Кіровоградський ООД»). Про роль громадськості в розбудові системи паліативної та хоспісної допомоги, медичний та соціальній супровід людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розповіли виконавчий директор КОВ ВБО «ВМ ЛЖВ» Данильченко К.О. та Корольков Д.І. – координатор проекту HealthLink.

Були висвітлені питання ролі медичної сестри у мультимедійній команді хоспісу, особливості надання паліативної допомоги дітям, психологічні аспекти паліативної допомоги інкурабельним хворим.

Справив глибоке враження виступ студента фельдшерського відділення Скрипника Івана, який паралельно з навчанням працює у паліативному відділенні КЗ «ЦМЛ м. Кіровограда».

Протоієрей Андрій Бобрик показав роль церкви у забезпеченні паліативного догляду, відповідав на запитання студентів про філософію та значення сповідання, таїнство смерті.

У ході підготовки до конференції викладачі та студенти опрацювали великий обсяг матеріалу, було переглянуто багато відеофільмів, вивчався вітчизняний та зарубіжний досвід з цієї проблеми. У матеріалах конференції були використані фрагменти відеофільмів, спогади, враження людей, які власне на собі пережили атмосферу хоспісу і виклали на папері у римованих рядках і біль, і скорботу, і вдячність...

               IMG 1360

 IMG 1371

  IMG 1361

 IMG 1376

IMG 1367

 IMG 1374

 IMG 1380

 IMG 1386

IMG 1390

IMG 1397

IMG 1399