Тютюнопаління – шкідлива звичка, яка полягає у вдиханні диму тліючого тютюну, – це одна з форм токсикоманії. Вона чинить негативний вплив на здоров’я курців і оточуючих осіб.

Напередодні квітня  на відділенні загальноосвітньої підготовки був проведений виховний захід на тему: «Суд над цигаркою». Студенти групи 119л,куратор Глоба Т.М., підготували розповідь про шлях цигарки від історії до сьогодення. На заході були присутні: заступник директора з виховної роботи Присяжнюк С. С., завідуючий відділенням Ломака О. А., куратори груп та гостя лікар-нарколог, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Гуренко Т. А.

Всесвітня організація охорони здоров’я у 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day).

Лікар-нарколог розповіла, що тютюновий дим, крім нікотину, містить чадний газ, синильну кислоту, сірководень, вуглекислоту, аміак, ефірні олії і концентрат з рідких та твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну, так званий тютюновий дьоготь. В останньому міститься близько сотні хімічних сполук речовин, в тому числі й радіоактивний ізотоп калію, миш’як та ряд ароматичних поліциклічних вуглеводнів – канцерогенів, хімічних речовин, вплив яких на організм може викликати рак. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 мг, або 2-3 краплі, – саме така доза і надходить у кров після викурювання 20-25 цигарок. Курець не помирає відразу тому, що така доза вводиться поступово, не в один прийом, але протягом 30 років він викурює приблизно 20000 цигарок, поглинаючи в середньому 800г нікотину, кожна частка якого завдає невиправної шкоди здоров'ю.

Нині ми не можемо говорити про паління підлітків як про невинні пустощі. Куріння — соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає палити — спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І паступово цей процес стає звичкою. А почати палити набагато легше, ніж покинути. Отож краще не починати

IMG 4879

IMG 4884IMG 4887