IMG 4163Здоров'я молодої людини ‒ найбільша цінність цілого суспільства. Цей факт не викликає сумніву. Його охорона завжди вимагає великих зусиль. Керуючись саме цим, спеціалісти Благодійного Фонду «Повернення до життя» та викладачем психології Мир’ян О. В. в рамках співпраці організували семінар для студентів І курсу Кіровоградського медичного коледжу на тему «Хвороби XXІ століття – заходи профілактики». Зустріч відбулася 20.05.15 року на базі гуртожитку №1, на якій також були присутні голова студпрофкому Семенська С.І. та вихователі гуртожитку.IMG 4165

Студенти мали можливість отримати інформацію про історію виникнення СНІДу та туберкульозу, загальні характеристики цих страшних хвороб, масштабах розповсюдження в регіоні. Під час роповіді О. Лимар, головний спеціаліст БФ, наголосила, що нажаль лише кожен третій хворий знаходиться на обліку та проходить лікування. Особлива увага була приділена фактору виявлення та профілактики туберкульозу, зазначено, що кожна людина обов’язково мусить проходити флюорографічне обстеження, а також, детально охарактеризувала основні види та симптоми хвороби.

IMG 4167Слідуючим етапом семінару була розповідь з елементами інтерактиву про ВІЛ-інфекції та заходи профілактики, що є особливо важливим для майбутніх медичних працівників, а також, Олена повідомила про засоби застереження від можливого інфікування на робочому місці. Цікавим було те, що найбільш ефективним засобом профілактики є специфічна профілактика – алгоритми дій зі зниження ризиків інфікування медичного працівника. Неспецифічними заходами профілактики залишається постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції, про які розповіла Олена Лимар, наголосивши, що медичним працівникам варто ставитися до будь-якого контакту з кров’ю та іншими біологічними рідинами як до небезпечного і вживати відповідних заходів захисту, а не покладатися на власний розсуд».

Мир’ян О.В. розповіла про правила поведінки медичного працівника, який працює з пацієнтами групи ризику, про особливості взаємодії під час лікування, про те що не слід допускати дискримінації і засудження осіб, що мають ВІЛ-позитивний статус та необхідність толерантного ставлення, що сприяє створенню довірливих стосунків між медичним працівником і пацієнтом. А це і є гарантом безпеки, створенню психологічно комфортних умов, де медичний працівник і пацієнт розуміють один одного.IMG 4172

Оскільки більшість присутніх складали студенти від 14-16 років, тож і питань вони задавали безліч: щодо класифікації стадій ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків, шляхи передачі гепатитів В і С, лікування, харчування в період хвороби та ін. Жодне питання не лишилось поза увагою організаторів семінару, на кожне з них вони давав вичерпну відповідь. Час промайнув швидко, зустріч підійшла до завершення. Однак кожен з присутніх висловив прохання невдовзі організувати подібний захід, адже в період, коли за соціально-економічними та побутовими проблемами часу задуматися про своє здоров’я нажаль бракує, такі зустрічі є дуже корисними, своєчасними та нагодою отримати консультацію професіонала.

Наостанок представники Благодійного Фонду «Повернення до життя» подякували за запрошення і побажали всім здоров’я, зазначивши, що наше здоров’я – в наших руках. Адже хворобу легше попередити ніж лікувати.

Мир’ян О.В., викладач психології