1  Тільки глибока і усвідомлена любов до своєї спадщини спонукає людину з повагою відноситися до почуттів інших, бути небайдужими до трагедії Вітчизни і народу.

  Безперечною є істина: «Одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм.

  Патріотизм (грецьк. – patris – батьківщина) любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.

  Патріотичне виховання починається з пізнання й усвідомлення своєї Малої Батьківщини.

Без любові до Батьківщини, готовності оберігати її честь і славу, а за необхідності – віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.

 Про події буремних років Другої Світової війни та Великої Вітчизняної відомо з книг, кінофільмів, розповідей старших. Багато років минуло з того часу як розквітлим травневим ранком 1945 року звідусіль лунали голоси: «УРА! ПЕРЕМОГА!»

 І на сьогодні величний подвиг визволителів залишився яскравим прикладом мужності, патріотизму, незламності. Подвиг тодішніх юнаків і дівчат є прикладом героїзму для сьогоднішньої молоді. Про ті роки не можна забувати ні на хвилину.

43

5 травня студенти групи 228л відвідали Народний музей визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників. Гостинно і сердечно нас зустрів директор музею, краєзнавець, педагог Присяжнюк Віктор Павлович.

З перших хвилин перебування у музеї, студенти потрапили у 40-і роки ХХ століття. Маршрутами Великої Перемоги водив нас Віктор Павлович. Студенти ознайомились з історичними фактами тих важких років; почули переконливі, правдиві розповіді про силу духу нашого народу, про запеклі бої, про втрати бойових друзів і побратимів, про ворога, який нищив і спалював домівки, вбивав невинних людей…

65

Ордени і медалі, документи, особисті речі, зібрані в стінах музею, неабияк вплинули на свідомість юних медиків. Через призму років студенти побачили війну в її реаліях і буднях.

На жаль, слово «війна» сьогодні сприймається доже актуально. Під час екскурсії з пам’яттю у серці ми згадали про тих, хто загинув в зоні АТО: в Музеї є зала-меморіал пам’яті Героям України

107

Шановні студенти! Знайдіть час та відвідайте найкращий Народний музей в Україні,  де зізнаєтеся про визволення рідного міста над сивим Інгулом. Знаходиться він за адресою: м. Кіровоград, вул. Чорновола, 15 (школа-гімназія №5 ім. Т.Шевченка)

P.S. Людина з відчуттям патріотизму має духовно-етичний і культурний розвиток.

Керівник групи 228л

Соловйова О.А.