Друк

linaЯ вибирала Долю собі сама.

І що зі мною не станеться –

у мене жодних претензій нема

до Долі – моєї обраниці

Ліна Костенко – прямий духовний нащадок Шевченка, Лесі Українки, Франка. Поетів такого масштабу, такого дарування народжується мало – один-два на століття. Вона наближена до Істини. У неї абсолютний слух до «голосу віків».

Кожен поет має свої тематичні домінанти – проблеми, які є наскрізними у його творчості. До них у нього особливий потяг. І вся його творчість немовби обертається навколо них.

Якщо говорити про творчість Ліни Костенко – це чотири тематичні епіцентри. Вони позначаються ключовими словами: Пам'ять, Творчість, Любов, Природа

Завершився І етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», присвяченого 85 річниці з Дня народження Ліни Костенко.

Студенти медичного коледжу теж спробували свої творчі сили у визначених тематиках. Перед студентами І-ІІ курсів сестринського та фельдшерського відділень стояло завдання: написати творчу роботу з відображенням власних думок і вражень щодо творчості Ліни Костенко.

Найбільш вдалі роботи виявились у студенток Кошової Катерини (група 228л), Завгородньої Аліни (група 218с).

У авторських віршах дівчата намагались передати класичну простоту і поетичне вираження тематики, лірики української поетеси.

Дівчата намагалися наголосити, що у поетеси-ювілярки загострене розуміння Краси. Поняття краси стосується всього духовного і матеріального сущого у цьому Світі. …краса природи, краса слова, краса думки, краса почуття, краса вчинку…

І дійсно, нам усім варто вдуматися, вслухатися в рядки поезії  Л. Костенко:

 «Людині бійся душу ошукать, бо в цьому схибити – то уже навіки».

Викладач української мови

Соловйова О.А