Запобігти, зберегти, пам’ятати...
- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Створено: 23 квітня 2015
-
Перегляди: 1449
Людям потрібна історія, щоб не забувати, і масштабні події, і те, що торкнулося однієї конкретної людини.
Драма Чорнобиля величезна і в свою чергу дробиться на тисячі епізодів, що торкнулися доль багатьох людей, увійшла до їх особистого життя, як яскраві спалахи героїзму, так і трагедій, пов'язаних із стражданням і болем душі.
Наша пам'ять і пам'ять багатьох наступних поколінь – знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала усьому живому і неживому, де наш народ вперше зустрівся з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю.
Студенти медичного коледжу провели вечір-реквієм з нагоди 29-ї річниці від дня аварії на ЧАЕС з метою вшанування пам'яті всіх, хто рятував наше суспільство, всю планету від ядерного жахіття. Студенти групи 118 л (куратор Оверчук О.В.) підготували змістовний матеріал, зібрали свідчення очевидців, запросили в гості ліквідатора - Мандрику І.В., який поділився своїми поглядами та розповів про цікаві факти, пов’язані з катастрофою. Чудове виконання пісень «Чорнобильська біда» та «Лелеки» Чиж Людмилою, заглибило студентів в ті страшні події, заставило замислитися про розміри Чорнобильської катастрофи.
Працівники бібліотеки (Касімова В.О. та Тітова О.М.) підготували книжкову виставку, збірки літературних видань, де висвітлюється тема Чорнобиля. Всі охочі мали змогу подивитися, прочитати, запитати і отримати відповіді.
Треба усвідомити: чорнобильська біда – це біда не тільки України. Це – трагедія всього людства і гіркий урок для нього.
Ми ж сівачі,
Ми – сонця діти –
Спроможні зупинити смерть.
Спинити вибухи, ракети –
Роззброїти віки і дні
Щоб сонце мирної планети
У кожнім сходило вікні,
Щоб трави, колоски і квіти
Вогнем не перетліли в прах.
Щоб грізне ядерне жахіття
Не спалахнуло по світах.
Щоб наша дума і дорога
Єднали глибину і вись, -
Вола чорнобильська пересторога:
- Людство, зупинись!
Все в наших руках: запобігти, зберегти, а головне пам’ятати…
Культорганізатор
Міхєєва А.