z«Людський роздум живиться (виховується) навчанням і мисленням»

(Цицерон)

До проведення тижня циклової комісії готувалися і викладачі і студенти І-ІІ курсів фельдшерського та сестринського відділень.

Студенти мали можливість перевірити свої інтелектуальні здібності, беручи участь у конкурсах, олімпіадах, інформаційних годинах.

Найсильніші з учасників отримали почесні грамоти за І-ІІ місця, решта – відзначені у різноманітних номінаціях за активну участь.

Шановні студенти!

Будьте допитливими, наполегливими у навчанні, цікавтесь наукою.

Бо ж «природа наділила людину прагненнями до пізнання істини» (Цицерон)

То ж пізнавайте самих себе!

Голова ц/к Соловйова О.А.

 

 

 

«Олімпіада з англійської мови

серед студентів I-II курсів»

Підготувала

викладач англійської мови

Оверчук О.В.

a1Олімпіада з англійської мови серед студентів I-II курсів проводилася у два етапи: відбірковий тур (4 березня 2015 р.) та основний тур (10 березня 2015 р.). У відбірковому турі приймало участь 20 студентів. Завданням для відбіркового туру було написати твір на одну з запропонованих тем. За результатами даного етапу було відібрано 6 студентів, які прийняли участь в основному етапі і виконали завдання на читання, аудіювання і говоріння. У підсумку за результатами трьох завдань журі визначило переможців олімпіади. Ними стали Олійник Яна, група 218Л (1 місце); Корольова Дар’я, група 218Л (2 місце) та Чех Вероніка, група 118Л (3 місце). 

Увага!

Вітаємо переможців коледжної студентської олімпіади з української мовиu2

І МІСЦЕ – ЗАВГОРОДНЯ АЛІНА (218«С»)

ІІ МІСЦЕ – ОВЧАРЮК ЯНА (228«С»)

ІІІ МІСЦЕ – ІВАНЦІВ СОЛОМІЯ (228«С»)

Бажаємо не зупинятися на досягнутому!

Голова журі  С.С.Присяжнюк

викладач української мови О.А. Соловйова

викладач української мови Т.Б. Гучек

 

 

Конкурс знавців

латинської мови

l1Під час тижня циклової комісії викладачами Мірошніченко І.Л. та  Бондаренко Ю.О. був проведений конкурс знавців латинської мови, який дозволяє в ігровій формі повторити, узагальнити, закріпити вивчений матеріал, перевірити набуті вміння та навички виписування рецепту та грамотного застосування фармацевтичних термінів. Учасники конкурсу мають змогу продемонструвати та перевірити свої знання. В конкурсі брали участь студенти фельдшерського відділення – представники груп 218л(5 студентів)  та 228л (5 студентів). Знання студентів оцінювало журі, до складу якого ввійшли студенти команди – переможця подібного конкурсу 2012року, групи 420л. Під час технічних пауз глядачам пропонувалась цікава інформація, пов’язана з міфологічним походженням деяких медичних термінів, яку презентували студенти групи 310л. Також вболівальники з задоволенням брали участь у вікторині.

Учасники дуже творчо підійшли до конкурсу домашнього завдання «Здивуйте нас» - підготували цікаві презентації слів латинського походження, які використовуються в українській мові. Боротьба була запеклою. Учасники були активними і не хотіли поступатися один одному. Проте, у кожному конкурсі має бути переможець – цим переможцем стали учасники групи 218л. Студентка цієї ж групи Манько Тетяна здобула звання найкращого знавця латинської мови. Команда – переможець та всі учасники були нагороджені заохочувальними призами.

 

 

Олімпіада

з історії України

12 березня цього року в нашому коледжі відбулася олімпіада з історії України. Позмагатися в знаннях історичних фактів зібралися кращі студенти груп 128с, 118л, 128л. Олімпіада передбачала виконання письмових завдань 2-4 рівнів складності передбачених діючими навчальними програмами.

Перед учасниками, в ході виконання конкурсних робіт були представлені завдання показати правильність, повноту та самостійність суджень, творчий підхід, аргументації власної думки.

З перших хвилин учасники натхненно включилися процес змагання, спрямувавши свої думки у напрямку виконання поставлених завдань.

Творча атмосфера, яка панувала в аудиторії де проходила олімпіада показала що конкурсанти були готові до боротьби за переможні місця.

Фактично майже кожен з учасників був максимально близьким до переможних місць. Та все ж таки найбільш правильні та змістовні відповіді дали студенти:

  • -Сокирянська Алла (група 128л – 3 місце);
  • - Святовець Єлизавета (група 118л – 2 місце);

Безперечним переможцем стала студентка групи 118л – Мирза Тетяна

Журі, викладачі та одногрупники вітають всіх переможців.

Решті учасникам дякуємо за участь і щиро бажаємо не впадати у відчай, а намагатися наполегливо працювати, долати перешкоди.

Викладачі В.І. Швець,

В.Я. Слєпчук

 

 

Міжнародний туризм Кіровоградщини – перспективи «Маленького Парижу»

Живи, рідне місто, у щасті і мирі,

Хай доля рушник вистеляє тобі,

Де Ангел до тебе всміхається щиро,

Де славлять лелеки любов на гербі!

Кіровоград – місто для тих, хто шукає затишку і спокою. «Маленький Париж», який був, є і залишається Батьківщиною В.Винниченка, Є. Маланюка,    Ю. Яновського, І. Карпенко-Карого і цей список можна ще довго продовжувати, адже Кіровоградщина сповнена видатними особистостями.

13 березня, в рамках проведення тижня циклової комісії, на інформаційній годині «Міжнародний туризм Кіровоградщини» викладач географії Мир'ян О.В. та студенти групи 118 Л доводили, що оминути «забутий маленький Париж» неможливо, а також, що у майбутньому Кіровоград стрімко розвиватиметься на шляху до ще більш цікавого, захоплюючого, загадкового – до міста міжнародного  туризму.

Усі присутні з цікавістю дізнавалися яким чином відбуватиметься таке перевтілення у місто з надможливостями, почули багато нової і цікавої інформації про рідне місто та його околиці, про існування таємничих перлин Кіровоградщини, про походження загадкових легенд. Вероніка Чех, продемонструвала відмінні знання англійської мови, розповівши про минуле та теперішнє рідного міста. На території нашого краю в різні часи жили різні народи, і це не могло не позначитися на назвах населених пунктів. Так, наприклад, хто не знає на Олександрійшині села Недогарки? Лапа Олександр та Маслюков Євген розповідали про легенди, що свідчать, яким чином назва пов'язана з історичними подіями: після Полтавської битви тут оселилися втікачі з охопленої пожежею Полтави. Село Протопопівка Олександрійського району зобов'язане своєю назвою запорозькому козакові Протопопу, Світловодськ – прямий нащадок стародавнього містечка Крилова і має всі права на його старшинство. В різні історичні періоди багато знатних особистостей проживало на націй території. Їх маєтки становлять пам’ятки архітектури сьогодення (будинок Барського, музичний храм Мейтуса-Нейгауза). Усі витоки театрального мистецтва зароджувалися саме на Кіровоградщині, на чолі з Іваном Тобілевичем. Про це розповідала  присутнім Святовець Єлизавета.

Кіровоград – це місто машинобудування, сільського господарства та гірничої промисловості, а також… це місто тюльпанів, які щороку, навесні радують перехожих у дендропарку. На родючих землях Кіровоградщини набрав обертів розвиток зеленого туризму. Саме через відкриття власної справи відбувається перевтілення за європейськими стандартами. Яким чином це відбувається, повідомила нам Толкач Аліна. Викладач географії, Мир'ян О.В., провівши діагностику, допомогла дізнатися кожному з присутніх чи є у них здібності до підприємництва, яким чином їх можна розвивати та вдосконалювати.

Студенти групи 118 Л створили власний проект: провели соцопитування у Кіровоградців, дізнавалися про їх погляди щодо перспектив розвитку. Було приємно чути, що молодь цінує своє рідне місто і докладатиме усіх зусиль, щоб модернізовувати його, щоб вулиці стали чистими та зеленими, а люди – добрими та щирими. Кожен з нас має задуматися над цим питанням і власним прикладом показати іншим, що Кіровоградщина з усіма її жителями гідна бути частиною Європи.

Студенти декламували вірші та співали пісні патріотичного характеру.

Викладач географії,

Мир'ян О.В.