DSC00686Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС». Це визначено Указом Президента України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року.

Студенти медичного коледжу мали змогу поспілкуватися та послухати цікаві розповіді від першої особи, ліквідатора Мандрики Ігоря Володимировича, переглянули ексклюзивні відео матеріали, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Молодь розуміє, який подвиг зробили ліквідатори, заради майбутнього, заради життя на землі.  З зацікавленням ставили питання  і зрозуміли найголовніше – пам'ятати значить жити!

Яка біда підступна і падлюча,
І скільки крутизни хова нутро!
Повзе вона, звиваючись гадючо,
До прихистку, який звело добро.
Щоб зненацька боляче так вжалити,
Лишаючи то рану, то синця.
Митається, мов звір несамовито
Цей атом незбагненний до кінця.
А думалось: впокорений, слухняний,
Гадалося, служитиме як слід.
Та вибухнув пекельно день весняний
Так, що здригнувсь тривожно всенький світ.
Зів’яв пейзаж, зробивсь таким пасивним,
Вгорнулось місто в незвичайний дим.
І мирний атом, ставши агресивним,
Націлився на села і сади.

 

Культорганізатор 

Міхєєва А.