4 Світ наркоманів сьогодні наблизився до кожного з нас. Все частіше ми говоримо про них, все частіше зустрічаємо, читаємо в пресі, чуємо про трагедії, що сталися в сім'ях знайомих, виною яких стали наркотики. Особливе занепокоєння викликає той факт, що у наркоманії - "молоде обличчя".       

        Саме для того, щоб висвітити та вирішити питання, від яких залежить не лише здоровя, але й життя молоді, у медичному коледжі протягом квітня місяця було проведено ряд заходів, присвячених цим проблемам. 10 та 22 квітня 2014 року на фельдшерському та медсестринському відділеннях коледжу, було проведено виховні години на тему: «Стоп - наркотик». Присутні дізналися про історію виникнення наркотиків, а потім вислухали думки спеціалістів, які досліджували цю проблему. Так, за даними статистичного опитування, проведеного психологом у коледжі серед усіх відділень, виявилось, що студенти вважають дане питання дуже актуальним на даний час серед молоді та згодні з тим, що про нього потрібно говорити, щоб не допустити згубного впливу.

1З виступу оперативного працівника відділу по боротьбі з наркотиками у Кіровоградській області Калниболочука В.С., присутні дізналися про кримінальну відповідальність за вживання, примус до вживання, зберігання та реалізацію наркотичних засобів, а також сумну статистику по області та Україні по кількості залежних від наркотиків людей. 

Потім виступила лікар – нарколог вищої категорії Шкода І.М., яка наголосила на особливій небезпеці від будь-яких наркотиків, і підкреслила, що «легких» наркотиків немає, і що наркоманія – це хвороба слабкої сили волі. Також вона розповіла про страшні випадки тих людей, які шукають медичної допомоги від наслідків своєї згубної залежності, проте, життя їх обривається набагато раніше. Наркомани живуть в середньому до 30 - 40 років, а після початку вживання наркотиків не довше 3-5 років.

2З виступів співробітників Благодійної організації «Повернись додому» присутні дізналися про їх діяльність та змогли подивитися реальні фільми, зняті з життя наркоманів та про їх жахливе майбутнє. Також був запрошений на захід колишній залежний від наркотиків, який розповів свою історію, яка починалася легко – «я лише раз спробую», і могла закінчитися так, як і у 98% залежних від наркотиків людей, - смертю. Проте за допомогою працівників цієї організації та власної сили волі, він зміг перебороти страшну залежність і зараз має родину, роботу та майбутнє.

Протягом заходу, присутні могли самі ще раз зробити свої висновки про наслідки вживання з вдало підібраних виступів студентів, - пісень: «Наркотики», у виконанні студентів групи 328 л, «Живи», у виконанні студентки гр. 238 с - Ломанюк Анастасії, пісні «Про наркотики» студентки гр. 228с Лошакової Мирослави, а також подивитися флешмоб «Стоп-наркотик» від студентів групи 128 с, який підняв на ноги всіх присутніх.3

На закінчення заходів до студентів звернулися завідуючі відділеннями - Чамлай Людмила Іванівна та Катеринич Микола Тимофійович, які наголосили на небезпеці від вживання наркотиків та про майбутнє, якого може не бути.

Підготувала Харченко О.В., куратор групи 128 с