5Спливе небагато часу і для нинішніх учнів розпочнеться гаряча пора: серед розмаїття навчальних закладів та професій необхідно буде обрати саме "свій" заклад. І щоб познайомити абітурієнтів зі своєю роботою та розказати про переваги, навчальні заклади проводять "Дні відкритих дверей". Відомо, якщо театр починається з вішалки, то навчальний заклад – з Дня відкритих дверей. Саме після цієї події більшість абітурієнтів приймає остаточне рішення: вступати чи ні в обраний навчальний заклад.

12 квітня у Кіровоградському медичному коледжі ім. Є.Й. Мухіна традиційно відбувся День відкритих дверей. До нас завітало чимало школярів та їхніх батьків. А щоб ви краще могли уявити масовість цього заходу пропоную подумки перемістились до актового залу нашого коледжу. Він розрахований на 400 місць – і всі були зайняті. Тепер ви розумієте наскільки великомасштабним був цей захід?

18

Абітурієнти отримали нагоду поспілкуватись зі студентством, викладацьким складом і керівництвом коледжу, особисто розпитали про всі аспекти, умови та вимоги до навчання. Також, усім гостям випала нагода оглянути територію, навчальні кабінети. Майбутні студенти особисто пересвідчились, що в коледжі діє потужна навчальна база, обладнані приміщення для практичних занять, в яких студенти вчать анатомію з усіма муляжами, загальний догляд і інструменти, які використовуються для практик, та багато інших.

910

Навчатимуть їх провідні фахівці та висококваліфіковані педагоги, які допомагатимуть їм опановувати вподобані спеціальності, створюючи сприятливі умови для здобуття якісної освіти.

1819

Директор коледжу Бондарь Світлана Олександрівна розповіла про традицію проведення Дня відкритих дверей: "Чим більший навчальний заклад, тим більш систематично він має працювати з абітурієнтами та студентами орієнтуючи їх на відповідну освіту та фах. Сьогодні наш коледж це чималий штат студентів та викладачів, але ми маємо надалі продовжувати постійно працювати з абітурієнтами. Ми намагаємось максимально точно зорієнтувати дитину до того, до чого вона схильна від народження та особистого таланту. У День відкритих дверей, ми зустрічаємось з учнями шкіл, для того, щоб максимально точно їх зорієнтувати в подальшому здобутті освіти. Ми продовжуємо й надалі плідно працювати та готувати гідних висококваліфікованих спеціалістів для надто актуальної на нинішній день медичної сфери".

1115

Завдяки організованому медичному консультпункту «Майстерня здоров’я» під керівництвом Турбай Тетяни Вікторівни та студентів її групи 310с. Всі бажаючі могли перевірити рівень цукру в крові і тиску.

1214

Перевірити стан свого здоров'я змогли не тільки абітурієнти і їх батьки, а й викладачі коледжу, у тому числі і директор Світлана Олександрівна.

Мета роботи пункту – закликати всіх слідкувати за своїм здоров’ям та зробити крок від звання «любителі солодощів» до «вартових здоров’я».

13

Учасникам роздавали буклети в яких і описані принципи здорового способу життя, що полягають у відмові від: алкоголю, паління, нездорової їжі. Тому, я впевнена, що всі, хто почув про шкідливість цих факторів залишить їх у минулому, щоб жити з новими силами та корисними звичками.

Криворук Ірина, Факадей Олена, Фьодорова Юлія, Єгорова Анна та Цибра Ярослав активно прийняли участь у вимірюванні тиску та визначення цукру у крові всім бажаючим. Пропонують дотримуватися таких рекомендацій для здорового способу життя:20

1. Контролюйте свій артеріальний тиск хоча б раз на місяць. Якщо верхній показник (систолічний) постійно вищий за 140 або нижня цифра (діастолічна) постійно вище за 90, зверніться та співпрацюйте разом з Вашим лікарем, щоб тримати тиск під контролем. За правильного лікування, якість Вашого життя покращиться.

2. Регулярно перевіряти рівень холестерину в крові. Норма холестерину в крові – не більше 4,5 ммоль/л. Знизити рівень холестерину в крові можна за допомогою дієти, фізичних вправ та медикаментозної терапії.

213. Якщо у Вас цукровий діабет, точно виконуйте рекомендації Вашого лікаря. Порадьтесь щодо особистої програми лікування та харчування.

4. Будьте фізичної активні – жодного дня без руху! Щодня займайтеся фізичними вправами. Щоденна прогулянка протягом 30 хв. Може значно поліпшити стан Вашого здоров’я. Оберіть таку форму фізичної активності, яка Вам до вподоби. Загартовуйтесь.

5. Зберігайте спокій, уникайте конфліктів, будьте доброзичливими.

6. Намагайтеся спати не менше 8год на добу.

7. Відмовтеся від шкідливих звичок. Якщо Ви курите – припиніть. Не вживайте алкоголю. Пам’ятайте, що алкоголь може негативно взаємодіяти з ліками, які Ви приймаєте.

8. Дотримуйтеся здорового харчування. Зменшення кількості солі та жиру в щоденному раціоні сприяє зниженню Вашого артеріального тиску. Замініть тваринні жири рослинними, уникайте смаженої їжі, уникайте солодощів, надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам і хлібу грубого помолу. Вживайте більше морепродуктів та риби. Контролюйте свою вагу.

46

Абітурієнтам була надана можливість пройти анкетування, щоб ми могли оцінити їх бажання сюди вступити, їхні психічні якості. Як показало опитування, серед факторів, що мають визначальний вплив на вибір майбутньої професії, найвищі рейтингові оцінки отримали такі чинники, як можливі заробітки (41,3%), реальна можливість працевлаштування (36,2%) і престиж професії (29,6%).

7Порівнюючи результати анкетування серед учнів 9-х класів з учнями 11-х, можна зробити такі висновки, що на вибір професії впливає не тільки думка друзів (в 9-тих класах – 13,4%, а 11-х класах – 15,8%), вчителів (9-ті – 4,6%, 11-ті – 8,5%), порада батьків (9-ті – 34,2%, 11-ті – 27,8%), самостійно обрати професію змогли (9-ті кл. – 28,8%, 11-ті кл. – 34,6%), а основним чинником у виборі професії є спеціалісти обраної професії (9-ті – 18,6%, 11-ті – 34,5%).

Багато дівчат та хлопців добре відгукнулися про медичний коледж. Це пояснюється тим, що він престижним навчальним закладом. А професії, яких в ньому навчають користуються попитом на ринку праці.

Також серед присутніх проводилися різні консультації, виступи студентів коледжу. Вони розповідали про його історію від початку заснування та про його теперішній стан. Вразило те, що студенти групи 228л Загинайко Максим та Діденко Олена відгукнулися про коледж, як про рідний дім, чудове те, що вони задоволенні навчанням тут і закликають вступати дітей, якщо це дійсно їхня справа і якщо вони мають бажання.2

Всі були задоволенні тією інформацією, яку їм надавали.

Бажаємо успіху тим, хто хоче вступити до цього чудового заклад.

Будемо чекати приходу нових акушерів, фельдшерів, медичних сестер та фармацевтів та бажаємо з усією серйозністю поставитись до науки яка зветься «Медицина».

Мир'ян О.В.
викладач психології