Історичні події, що наразі відбуваються в Україні, сприяють появі нової лексики, адже протягом декількох днів може з’явитися така кількість нових слів, скільки не з’являлося в умовах мирного життя. Мова – відображення життя суспільства, вона є високопродуктивним явищем під час масових потрясінь, що відбиває зміни в свідомості людства та відтворює трансформацію навколишньої дійсності.

31 травня в Кіровоградському медичному фаховому коледжі імені Є.Й.Мухіна відбувся захід-презентація словника «Лексика російсько-української війни», під час якого студенти групи 219Л ознайомили з результатами своєї пошуково-дослідницької роботи під керівництвом викладача української мови та літератури Попової Н. О. Під час заходу студентів ознайомлено з основними джерелами формування нової лексики сучасної української мови, продемонстровано ряд слів-неологізмів та сталих словосполучень, що з’явилися під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

В рамках заходу студенти та викладачі коледжу приєдналися до Всесвітнього флешмобу з виконання пісні «Ой у лузі червона калина», що є символом незламності України.

Поезії у виконанні Гаврилової Анни, Копієвського Владислава та чаруючі вокальні номери від Базюк Дарї та Копієвського Владислава створили урочисту-піднесену атмосферу.

Вивчаймо українську разом! Наближаємо перемогу разом!

 02.06.2023-202.06.2023-302.06.2023-402.06.2023-5

 

 

31.05.2023 р. у нашому закладі відбулась презентація Словника російсько-української війни, укладеного студентами групи 219Л, майбутніми фельдшерами, під науковим керівництвом Наталії Попової, доктора філософії, викладача української мови та літератури. Зі сцени звучали уривки зі Словника, патріотичні поезії, розповіді про те, з якої Любові, Надії, Люті авторів народжувалась ця невеличка синьо-жовта книжечка. Разом із аматорами цілий зал співав «Два кольори», «Українську лють», «Жовто-блакитне серце». І, звичайно ж, як могло обійтись без символу української незламності – пісні Січових стрільців «Червона калина»?

Цей захід поклав початок не тільки пошуково-дослідницькій філологічній ініціативі майбутніх медиків. Він став для багатьох точкою відліку наближення Перемоги. Тому що після закінчення презентації уся студентська громада, присутня в залі, вигукувала «Слава Україні!»

Такий народ не перемогти ніколи і нікому!

Разом – до Перемоги!

02.06.2023-602.06.2023-702.06.2023-802.06.2023-9