Наше життя докорінно змінило 24 лютого. Ми вперше відчули на собі, що таке війна. Як себе поводити на вулиці під час запровадження воєнного стану? Де на нас може чекати найбільша небезпека? Як уберегти себе та рідних від можливих неприємних «сюрпризів»?  Це сьогодні турбує абсолютно всіх.

Отримати відповіді на ці та інші питання допомагають зустрічі здобувачів освіти нашого закладу з Ольгою Варіченко, представницею відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції, які відбулись протягом травня в усіх академічних групах. Червоною ниткою кожної розмови проходило питання дотримання правил безпеки в умовах війни.

Ольга Василівна розповіла про зміни в законодавстві України, особливо ті, що стосуються перетину кордону, дала ряд порад щодо обережного спілкування з незнайомцями (особливо, якщо від них відчувається психологічний тиск або вони говорять, виглядають чи поводять себе підозріло). Наголосила на забороні робити фото чи відео з точним зазначенням місцевості або з підключенням геолокації. Також йшла мова про необхідність дотримання комендантської години та потреби завжди мати при собі оригінали документів, які можуть засвідчити особистість.

Студенти ставили найрізноманітніші питання й отримали чітку й корисну інформацію стосовно наступних можливих ситуацій:

– як поводитись із підозрілими особами та незнайомими предметами, «загубленими» чи «випадково забутими»;

що робити в разі, коли почуєш сигнал «Повітряна тривога»;

чому слід уникати компаній, скупчення людей на вулиці чи, наприклад, у кав’ярні;

як можуть виглядати і діяти диверсійні групи;

що робити, якщо ти помітив підозрілу позначку та інші.