12 листопада все людство відмічає Всесвітній День боротьби з пневмонією.

Ще у 19 столітті Вільям Ослер назвав пневмонію «водієм ешелону смерті». Незважаючи на успішний розвиток сучасної медицини, пневмонія залишається гострою медико-соціальною проблемою. Це пов’язано з високим показником захворюваності та смертності внаслідок подібної патології. Донедавна пневмонія посідала четверте місце серед причин смерті (після серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень, травм та отруєнь). На сьогодні її сміло можна перенести на перше місце. Щороку на це захворювання хворіє 7 відсотків населення планети. Пневмонія є причиною близько 4 мільйонів смертей.

vm1

Особливо гостро постало це питання у зв’язку із розвитком пневмоній, що ускладнюють коронавірусну інфекцію, яка має статус пандемії. Головна її особливість полягає в тому, що вона провокує важку форму захворювання з частотою дихання більш як 30 на хвилину, порушенням свідомості, насиченістю крові киснем менш ніж 90%, вираженою дихальною недостатністю.

vm2

Ефект «матового скла» при ковідній пневмонії на КТ ОГК

Тому так важливо знати всі аспекти виникнення, протікання та основні методи боротьби з цією патологією.

Саме темі «Пневмонії» було присвячене відкрите теоретичне заняття з медсестринства у внутрішній медицині, проведене з листопада 2021 р. у групі 211С.